Turnaj se konal před vánocemi v tenisové hale v Hostiváři. Zvítězil neslyšící Roman Lupoměský z Prahy. Pět neslyšících prohrálo, i včetně prvního nasazeného v České republice Víta Procházky z Plzně. Na kurty nastoupil po tříměsíční pauze kvůli zranění dolní končetiny. Soupěřil ve finále s favorizovaným Lupoměským. Po dvou hodinové hře Lupoměský oslabil síly, zatímco jeho servic i forhend byl dobrý. Nakonec vyhrál 6/0 a 7/6.
V semifinále čekal neslyšící Milan Eichler na soupěře, nedoslýchavého Procházku. Jeho atmosféra byla velká trpělivost a nepodařilo se mu ani jeden vítězný set. Milan Eichler prohrál 0/6 a 2/6.

Neslyšící Lupoměský v semifinále nastoupil proti neslyšícímu Karlu Saitlovi z Prahy. V první sadě získal jen dva body, ale neuspěl ani v další druhé sadě. Celkem výsledek byl 6/2 a 6/0.
Po utkání společně s neslyšícími tenisty i hosté oslavili připítkem starý roke. Součásný jednatel i tenista Roman Lupoměský daroval věci i poháry. Také chtěl by poděkovat Giga Sport paní Říhové, která byla patronem Českého tenisového svazu neslyšících již dva roky.


O 5. místo
Herzán – Kameník 6/2
O 3. místo
Eichler – Saitl 2/6, 6/4 a 3/6
Finále
Lupoměský – Procházka 6/0 a 7/6
Tenisová škola pro neslyšící
V první polovině května 2006 se mi ozvali z MŠMT ČR s tím, že vyhověli naší žádosti o dotaci na naši další činnost. Naše tenisová škola pro neslyšící děti pokračuje tedy i v letošním roce.
Termíny kurzů budou stejné – jednou týdně v tělocvičně a poté budou děti trénovat také venku – na antuce blízko školy.
Před rokem jsem měl zkušenosti s neslyšícími dětmi v Radlicích. Je to náročná práce, protože se snažím trénovat tak, aby se neslyšící dětí naučily základní tenisovou techniku. Na trénink chodilo v minulém roce dvanáct, dnes polovina a další tří děti ze školy v Ječně ulici. Myslím si, že je to lepší. Děti budou v menších skupinkách a bude se jim lépe trénovat. Techniku dětem vysvětlím s gesty dle metodikou.
Hlavním cílem Český tenisový svaz neslyšících je podporovat všeobecné pohybové dovednosti a hru. Také hledám talentované děti 9-12 let.
A kdy může dítě začít s tenisem? Podle mého mínění nezáleží na věkové hranici, ale na chuti a dobré kondici. Pokusím se obdobně udělat návrh pro zimní soutěž mezi neslyšícími dětmi v minitenise. Myslím si, že by se to dětem mohlo líbit.

Setkal jsem se osobně s legendou tenistou neslyšícím Škoumachem V Praze.